Language
Select your language
Set your preferred language.
Language
English
skip to main content
skip to schoolfeed
skip to navigation
Skip to Navigation
Exeter High School
Login
District
School Information
Students & Families
Departments
Contact
Reporting Discrimination, Title IX and Bullying
A
Susan
Argyros, CAGS
English Teacher, Literacy Specialist, Wilson Reading Certified
Justin
Arlock
Custodian
B
Govan
Baird
Science Teacher
Colby
Baker
Assistant Principal (9-12 A-D)
Jonathon
Baker
Permanent Substitute Teacher
William
Ball
Athletic Director
Deborah
Barry
Library Aide
Kaitlyn
Barry
Matthew
Basdekis
Special Education Teacher
Scott
Battey
World Language Teacher- French
Elyce
Battle
School Psychologist
Bree
Betke
Art Teacher
Aaron
Blais
Social Studies Teacher
Holly
Blais
Special Education- BCBA Behavior Specialist
Sandy
Blanc
Technology Coordinator
Edward
Boddy Jr
Parking Lot Aide
Shawn
Bodi
Social Studies Teacher
Debra
Bolduc
Facilities
Susanne
Bowden
School Counselor
Amanda
Bradley
Math Teacher
Camilla
Breitholtz
Special Education Teacher
John
Brough Jr
Science Teacher
Alison
Bruso
Paraprofessional
C
Deb
Calantonio
Driver's Education
Daniel
Callahan
Math Teacher
Justin
Carlson
Long Term Substitute
Jacqueline
Catcher
English Teacher
Lisa
Chagnon
Social Studies Teacher
Richard
Charity
Behavior Specialist - Special Education
Pauline
Cheeseman
Physics Teacher
Eric
Chellis
Cable TV Coordinator
Alison
Christians
English Teacher
Robert
Clark
Custodian
Dean
Clegg
Technical Advisor/Operator
Catherine
Clermont
Assistant Principal (Grades 9-12 R-Z)
Kathleen
Costa
Special Education Teacher
Sara
Cross
English Teacher
D
Kayleigh
Davis
English Teacher
Robin
Dearborn
Math Teacher
Lisa
DeJoie
Paraprofessional
Jennifer
Delorie
World Language Teacher- Spanish- LAL
Lisa
Digan
Registrar
Nicholas
DiMarino
Paraprofessional
Paul
DiMarino
Health Teacher
Katherine
Doar
Food Service
Joanne
Domey
Daniel
Donnellan
Paraprofessional
Christopher
Donovan
World Language Teacher- Spanish
Kathleen
Donovan
Special Education Teacher
Eric
Doucet
Social Studies Teacher
Marcy
Dovholuk
Assistant Principal (Grade 9- 12 L-Q)
Melissa
Duderewicz
Social Studies Teacher
E
Kara
Egan
Occupational Therapist
Angela
Eide
Administrative Assistant
Ronald
Eldredge
Grounds Keeper
Ron
Elliott
Grounds Keeper
Emily
Ellis
World Language Teacher- Latin
Katherine
Engebretson
Social Worker
F
Katarina
Finocchio
Paraprofessional
Silvana
Fitzgerald
Custodian
Natalie
Fitzpatrick
Administrative Assistant
Brenda
Flammini
Administrative Assistant- Bookkeeper
Tina
Fowler
Science Teacher
Courtney
Fullerton
Math Teacher
G
Hanna
Gardemeister
Paraprofessional
Spencer
Gaudreau
Custodian
Amy
Gendreau
Science Teacher
Caroline
Gentilehomme
Joshua
Gibbs
Custodian
Robert
Gilbert
Maintenance
Mark
Giuliucci
Librarian
Racheal
Glazier
Science Teacher
Elizabeth
Goncalves
School Counselor
Annie
Gonsalves
Science Teacher
Seth
Goyette
Special Education Teacher
Caitlin
Gray
Special Education Teacher - ARC
Kari
Grimes
Special Education Teacher
H
Ryan
Hale
English Teacher
Lyle
Hamel
Curriculum Administrator
Matthew
Harrington
Instructional Aide-Structured Study Hall
Louise
Hartnett
Receptionist
Hannah
Harwood
Speech Language Pathologist
Jennifer
Hazelton
World Language Teacher- Spanish
Laura
Hebert
Administrative Assistant
Leslie
Henderson-Pasquini
Social Worker
Harry
Hobbs
Math Teacher
Kristen
Hodsdon Morissette
Administrative Assistant
Jeff
Holmes
Physical Education Teacher
Frank
Huerta
Grounds Supervisor
Noreen
Hyde
English Teacher
David
Hyvari
Math Teacher
I
Kim
Icovitti
Technology Support Technician
Melissa
Ireland
Administrative Assistant
Joel
Iwaskiewicz
English Teacher
J
Jennifer
Jacoby
World Language Teacher- French
Sarah
Jedrzejewski
Social Studies Teacher
Carla
Jennison
Speech-Language Pathologist
Jaclyn
Jensen
Math Teacher
Alex
Johnson
Social Studies Teacher
Bruce
Joyce
Special Education Teacher
K
Beth
Kaputa
Social Studies Teacher- LAL
Ryiah
Khan
School Resource Officer
Jeffrey
Kies
Science Teacher
Mark
Kinton
Science Teacher
Heidi
Kirby
Athletic Trainer
Julie
Knight
Special Education Teacher/Transition Coordinator
Tania
Knox
Science Teacher
Adam
Krauss
Social Studies Teacher
L
Paul
Landau
Health and Physical Education Teacher
Katherine
LaPia
World Language Teacher - Spanish
Beth
LaRose
English Teacher
Christine
Leach
School Counselor
Neil
Leavis
Health and Physical Education Teacher - LAL
Rita
Lena
Special Education Case Manager
Nathan
Leveille
Special Education Teacher- SOAR
Sarah
Linnehan
Paraprofessional
M
Samantha
MacDonald
Special Education Teacher
Dennis
Magliozzi
English Teacher
Laurieann
Mailhoit
Food Services
Michael
Maltagliati
Special Education Teacher
Tracey
Marshall
Special Education Teacher
Evan
McElroy
Instructional Aide
Elizabeth
McKinney
Paraprofessional
Sean
McMahon
Special Education
Laura
Miles
English Teacher
Timothy
Miles
Band, Orchestra, and History of Rock Teacher
Elaine
Miskinis
English Teacher
Charlotte
Misuraca
Administrative Assistant
Kaela
Mitchell
Paraprofessional
Will
Moge
Business Education
Michael
Monahan
Principal
Jeff
Moretti
School Counselor
Lisa
Morin
Special Education Administrator
Elizabeth
Morse
Science Teacher
Michelle
Morton-Curit
Math Teacher
Jeffery
Moses
Art Teacher
Erica
Most
Nurse
Nichole
Muller
School Psychologist
Patrick
Myers
N
Kathy
Newcomb
School Counselor- LAL
Robert
Newman
Social Studies Teacher
Kathryn
Nichols
Physical Education Teacher
O
Mary
O'Connor
English Teacher
Cherryl
O'Donnell
Math Teacher
Jean
O'Kane
Instructional Aide
Connor
O'Neill
Instructional Aide
Sharon
Orchard
Physical Education Teacher- LAL
P
Joanne
Pare
Math Teacher
Kathy
Parent
Math Teacher
Brian
Perry
Technology Support Services
Kristina
Peterson
English Teacher
Nancy
Peterson-Caton
Special Education Assistant Director
Walter
Petig Jr
Social Studies Teacher
Jeanne
Pierce
SAU16 Food Service Director
Cassandra
Pike
Custodian
Cynthia
Pike
Custodian
Anne
Postage
Family and Consumer Science Teacher
Lee
Poulin
Paraprofessional
Daniel
Provost
English Teacher
Haley
Pynn
Custodian
Q
Joseph
Quinn
Math Teacher
R
Jennifer
Ramsay
Chorus/Theory/Guitar Teacher
Allison
Ray
Science Teacher
Joanne
Ray
Science Teacher
Kathleen
Reardon
English Teacher
Jennifer
Reilly
English Teacher
Raymond
Reilly
Custodian
Bradley
Rice
Food Services
John
Robertson
Facilites
Kursla
Robinson
Paraprofessional
Alexa
Ronan
Paraprofessional
Lisha
Rowe
Special Education Teacher
Jennifer
Rowland
School Counselor
Joshua
Russell
Grounds Keeper
S
Heather
Saluto
Social Studies Teacher
Amy
Sargent
Administrative Assistant Special Education
Jaime
Sawler
Assistant Principal (9-12 E-K)
Suzanne
Scippa
Math Teacher
Michael
Shore
Math Teacher
Geoffrey
Simard
Social Studies Teacher
Brent
Smith
Social Studies Teacher
Gordon
Smith
Grounds Keeper
David
Sokolnicki
Paraprofessional
Linda
Spurlock
Custodian
Thomas
Stackhouse
Math Teacher
Virginia
Steckowych
Principal's Administrative Assistant
Tara
Stetson
Occupational Therapist
Paul
Stewart
Custodian
Andrea
St. Germain
Administrative Assistant- Health Office
Pamela
Storlazzi
Science Teacher
Christina
Strickland
Louise
Sucu
Food Service- Kitchen Manager
Meghan
Sweeney
Math Teacher
T
Vijaya
Tanugundla
Paraprofessional
Justin
Tardif
Social Studies Teacher
Geoffrey
Taylor
Social Studies Teacher
Meredith
Thibodeau
Registered Nurse
Daniel
Thompson
Intern
Natalie
Thompson
Paraprofessional
Alison
Tirone
Mark
Tobey
Math Teacher- LAL
Kimberly
Tramontozzi
Paraprofessional
Leigh
Tuttle
Paraprofessional
V
Nicole
Vernon
World Language Teacher- Spanish
Jennifer
Vigneau
Art Teacher
Daniel
Violette
English Teacher- Learning Area Leader
Danielle
Vosgien
Food Services
W
Alex
Ward
Social Studies Teacher
Amy
Weeks-Coffield
Community Based Social Worker
Stephanie
Westergren
Physical Science Teacher
Ira
Whitney
Custodian
Luanne
Wilczynski
World Language Teacher- Spanish
Katherine
Worroll
Behavioral Specialist
Y
Paul
Yeaton
Custodian
Justin
York
School Counselor
SchoolFeed is your center for News and Events
Home
Account
SchoolFeed
Menu